×
Seweryn
Paralotnią na dach Afryki
Ruszam z ekipą
Opis wyprawy:
Przedsięwzięcie polega na wejściu na Kilimandżaro (5895 m) oraz Mount Kenia (5199 m) i zlot z nich na paralotni. Plan maksimum to „zaliczenie” obu gór. Kilimandżaro to najwyższy szczyt Afryki, Mount Kenia drugi co do wysokości, lecz znacznie trudniej dostępny i, co za tym idzie, stawiający też wyższe wymagania dla pilota. Latanie na paralotni (bez napędu!) będzie odbywać się nad rozległymi terenami parków narodowych, z całą gamą trudności i niespodzianek, które musimy brać pod uwagę, jak choćby nieznane warunki do lotów, dzikie zwierzęta czy możliwość awaryjnego lądowania w nieoczekiwanych miejscach. Dodatkowym aspektem jest fakt, iż dwóch z trzech członków zespołu to seniorzy powyżej 60. roku życia. Zespół to: Robert (wiek: 43 lata), Seweryn (61 lat) i Wiesiek (67 lat). Mamy zamiar udowodnić, że niezależnie od wieku da się realizować marzenia!
Film:
×
List:
Doświadczenie finalisty:
"Zaliczyłem" wspinaczki w Tatrach, wędrówki w Alpach, wyprawy paralotniowe do Słowenii i Włoch, co wiąże się z lataniem we wspaniałych górach, ale również zwiedzaniem atrakcyjnych miejsc.
Pozostali członkowie zespołu:
1. Robert Hurko – nauczyciel, terapeuta, mistrz Polski Ratownictwa w 2010 i mistrz Polski Instruktorów Jazdy w 2008, latał w Nepalu i w wielu miejscach w Europie, wiek – 43 lata.
2. Wiesław Brzóska – fotografik, członek Związku Polskich Artystów Fotografików, ma za sobą szereg sukcesów artystycznych, w tym wystaw w Europie i USA, lata na paralotni od 2012 roku, ćwiczy jogę, wiek - 67 lat."