×
Sylwii
Duatrekk Tanzania
Ruszam z ekipą
Opis wyprawy:
Jak każdy duathlon, i ten organizowany przeze mnie, będzie składał się z dwóch dyscyplin sportowych – rowerowej i trekkingowej. Sportowe wyzwanie życia kojarzy mi się z totalnym wyczerpaniem, zalewającym czoło potem, w topiącym słońcu, ale jednocześnie z odkrywaniem nowej części świata i siebie. Wynikiem tego może być jedynie uczucie niesamowitej satysfakcji i spełniania marzenia…a czasami nawet i marzeń. Tego dnia, gdy przeczytałam Wasz plakat, już wiedziałam, że serce znowu bije w kierunku wielkiej przygody. Plan jest prosty:
1. Start na rowerze: Lotnisko Kilimanjaro – objazd wokół góry – 370 km
2. Trekking na Uhuu Peak (Kilimandżaro) – 5896m n.p.m.
3. Wyjazd na rowerze z Moshii do Dar es Salaam – 530 km

Łączny dystans: 805, 896 km.
Cała trasa Duatrekk Tanzania zajmie 20 dni.A teraz trochę bardziej szczegółowo: lądujemy na lotnisku Kilimanjaro, skąd wyruszam na rowerze w Trasa wokół góry liczy 370 km i planuję ją przebyć w 6 dni. Rowerowej części towarzyszyć mi będzie za kierownicą wynajętego jeep’a mój brat Adrian.
Będzie prowadziła nas przez lasy tropikalne, żyzne pola uprawy i przez dzikie, suche sawanny bogate akacjowego, które są domem dla Masajów. Będziemy obserwować ośnieżony dach Afryki. Ponoć niektóre odcinki drogi są asfaltowe..
Drugi etap to wspólne wyjście na prawie sześciotysięcznik pod równikiem, najpiękniejszą i najdłuższą drogą – Machame Router – planowo 5 dni.
Wspinaczka poprzedzona zostanie przygotowaniem sprzętu trekkingowego. Startujemy z Machame Gate, a droga prowadzić będzie przez lasy i pola do Bazy Machame. Kolejny dzień będzie bardzo ważny ze względu na aklimatyzację. Po drodze na szczyt przemierzymy księżycowe krajobrazy, trudne podejścia i przedzieranie się przez lasy tropikalne.

Po zejściu ze szczytu, z powrotem siadam na rower, a brat do jeep’a, teraz najdłuższy odcinek trasy bo 530 km. Trasa będzie biegła do stolicy Dar es-Salaam, położonej nad brzegiem Oceanu Indyjskiego, będę jechała głównie przez Step Masajów, głównie wyboistymi drogami szutrowymi, częściowo zamieniającymi się w asfaltowe. Po stronie północnej będę jechała u podnóża Góry i Parku Narodowego Mkomazi – na ten odcinek przewiduję 9 dni.

Meta nad samy brzegiem Oceanu, mimo wycieńczenia połączonego z wielką radochą, może uda się wypatrzyć Zanzibar? ;)
List:
Doświadczenie finalisty:
1. W ubiegłym roku pierwszy raz wzięłam udział w zawodach typu Duathlon, a miało to miejsce w przeuroczym miasteczku Maków Mazowiecki, w województwie mazowieckim.

2. wyprawy górskie, rowerowe w Polsce, autostopowe kierunek - Bałkany, Europa Południowa, m.in. Francja, Portugalia, Europa Środkowo-Zachodnia

3. Podróżniczo-turystyczne - północna Afryka, UAE, Norwegia, Europa Środkowo-Zachodnia