×
Janek
Idee Kaffee Aral Surf Challenge
Ruszam z ekipą
Opis wyprawy:
Na przełomie kwietnia i maja 2016 roku zamierzam dotrzeć na brzeg morza Aralskiego które zagrożone jest ekologiczną śmiercią . Przemierzyć je, jako pierwszy człowiek na świecie, wzdłuż i wszerz za pomocą latawca i deski surfingowej .Jeśli nie było by warunków wiatrowych wykorzystałbym deskę SUP paddle board.Jest to ok 200 km rejsu przez dwa kraje: Uzbekistan i Kazachstan. Swoją podróżą z której zrobiłbym film chciałbym zwrócić uwagę na ekologiczną katastrofę tego regionu i największego ,byłego, jeziora na świecie.
Film:
×
Doświadczenie finalisty:
1. 2011:, samotnie przepłynąłem morze Bałtyckie na kitesurfingu ( za pomocą latawca i deski )ustanawiając rekord świata.
2.2012: wraz z Tomaszem Stobieckim ( Wisla SUP projekt ) Charytatywny spływ Wisłą za pomocą desek SUP paddle board . 20 dni -995 km z Oświęcimia do Gdańska co okazało się najdłuższą podróżą w Europie na deskach SUP.
3. 2013: ustanowiłem kitesurfingowy rekord świata w 24 godzinnym rejsie strapless ( 426 km w ciągu doby )
4.2013 : jako jedyny Polak wystartowałem i ukończyłem RED BULL Coast 2 Coast . Kitesurfingowy wyścig z Niemiec do Danii i z powrotem ( na 356 zawodników ukończyło zaledwie 20 )