×
AR Team Polska
AR Team na MŚ w Brazylii
Ruszam z ekipą
Opis wyprawy:
W imieniu zespołu AR Team Polska chciałbym przedstawić Państwu nasz pomysł na nasze sportowe wyzwanie - czyli udział polskiego zespołu w najważniejszym rajdzie przygodowym na globie - MISTRZOSTWACH ŚWIATA w ADVENTURE RACING 2015 w Brazylii (http://arwcpantanal.com/). Zawody odbędą się w listopadzie w najbardziej dziewiczych terenach równiny Pantanal (już sama nazwa jest wielce wymowna -pântano to z portugalskiego "bagno"). Do pokonania ponad 500km trasa, non-stop biegiem, kajakiem i rowerem. Nas tam po prostu nie może zabraknąć!
AR TEAM to aktualnie najbardziej doświadczony polski zespół startujący w rajdach przygodowych i jedyny, który stara się w miarę możliwości rywalizować w najważniejszych imprezach w kalendarzu. W mijającym sezonie pomimo braku niemal jakiegokolwiek wsparcia zdecydowaliśmy po raz kolejny zmierzyć się z najlepszymi startując w Mistrzostwach Świata w Ekwadorze. Przez ponad 100 h walczyliśmy jak równy z równym z najbardziej doświadczonymi zespołami na globie. Niestety chwila nieuwagi zniweczyła cały wysiłek, zamiast sukcesu i miejsca w TOP TEN drugi rok z rzędu musieliśmy przełknąć gorzką pigułkę (relacja z przebiegu rywalizacji zamieszczona jest na naszym profilu Facebook). Wychodzimy jednak z założenia, że po każdej porażce możemy wstać silniejsi. Dalej mamy motywację i chęci, mamy też świadomość swojej siły, dlatego szukamy okazji do rewanżu. Wyjazd na tak duże zawody wiąże się jednak z ogromnymi nakładami finansowymi, których w tym roku bez pomocy z zewnątrz nie będziemy w stanie udźwignąć. Więcej informacji nas i naszej pasji znajdziecie Państwo na naszym profilu - www.facebook.com/ARTeamPolska i stronie internetowej www.ar-team.pl
List:
Doświadczenie finalisty:
Startujemy w rajdach przygodowych od 2006 r., najpierw pod nazwą NAVIGATOR, później TRAILTEAM oraz SPORTOVIA. Wśród wielu wygranych zawodów do najważniejszych osiągnięć zespołu można zaliczyć:
-2008 - 1 m-ce w Pucharze Świata Bergson Winter Challenge
-2008 - 2 m-ce w Pucharze Świata AR Adventure Racing World Series Estoril Portugal XPD Race
-2008 - 2 m-ce Adventure Race Slovenia
-2008 - 22 m-ce w Mistrzostwach Świata (Ecomotion Brazil)
- 2009 - 5 m-ce w Mistrzostwach Świata (Adventure Racing World Championships Estoril Portugal XPD Race)
-2011 - 1 m-ce Adventure Race Slovenia
-2012 - 9 m-ce Mistrzostwa Świata (Raid in France)
-2013 - 1 m-ce Mistrzostwa Europy (Adventure Race European Championship)
-2013 - udział w Mistrzostwach Świata Adventure Race Costarica
-2014- udział w Mistrzostwach Świata Adventure Race Equador