×
dziewczyny2016
Matki na Spitsbergen!
Ruszam z ekipą
Opis wyprawy:
Jest nas pięć. Łączy nas wiele. Wszystkie uwielbiamy zimę, wysiłek i adrenalinę. Sport. Piękno przyrody. Otwartą rozległą przestrzeń.

Pięć kobiet. Magda, Kasia, Agnieszka, Monika, Joasia. Jesteśmy z Krakowa i z Zakopanego. Wykonujemy różne zawody. Jesteśmy samodzielne i niezależne. Wszystkie jesteśmy matkami. Nasze dzieci kochają sport tak jak my.

Chcemy razem pojechać na Spitsbergen i przejść trasę od Longyearbyean do Polskiej Stacji Polarnej Hornsund i z powrotem. Cała wyprawa zajmie nam trzy tygodnie, do przejścia mamy koło 250 km. Zmierzymy się z niskimi temperaturami, wiatrem i niebezpieczeństwem (ale i ciekawością!) napotkania polarnych niedźwiedzi.

Dla żadnej z nas nie jest to pierwsze ekstremalne doświadczenie; byłyśmy już w miejscach dalekich, mrożnych i wysokich: Alpy, Atlas, Kaukaz, Himalaje, Karakorum, Koło Podbiegunowe.

Będziemy ciągnąć za sobą sanie, spać w namiotach, będziemy się wspierać, bo wiemy, że jako kobiety możemy na siebie liczyć. Mamy doświadczenie, mamy kondycję i najważniejsze – mamy nasze marzenia.
Film:
×
Doświadczenie finalisty:
Wspinaczka, skituring, trekking, psie zaprzęgi, narciarstwo, kolarstwo, biegi - nie wszystkie uprawiamy te same sporty, ale realizujemy je w różnych częściach świata.

Razem wziąwszy byłyśmy na wyprawach w Alpach, Himalajach, na Kaukazie, w Atlasie, Karakorum, za Kołem Polarnym - i chcemy jeszcze :)